• Deň učiteľov - seniorov

• "Bývalí kolegovia a žiaci mojej školy, kde som učila vyše 30 rokov, si na nás učiteľov seniorov spomenuli. Ďakujeme!!!"

"Dievčatá moje zlaté, chlapci, ďakujem veľmi pekne za darček a aj za to, že ste na mňa nezabudli💕"

Všetky pani učiteľky boli príjemne prekvapené. Srdiečko ako znak vďaky, kvietok aj pozdrav potešili a zahriali pri duši.

• 30.4.2024 bude v našej škole prebiehať akcia pod názvom Deň Zeme.

Čakajú na vás zaujímavé vedomostné a športové aktivity.

• Ľudské práva očami detí v ŠKD

• V ŠKD sa v rámci prevencie sociálno-patologických javov zamerali jedno popoludnie na tému "Ľudské práva očami detí". Deti si najprv pozreli prezentáciu o ľudských právach, právach detí a ich povinnostiach, po nej nasledovala živá diskusia a následne si vyrobili pexeso ľudských práv, ktoré si spoločne zahrali. Deťom sa aktivita veľmi páčila.

• Deň Narcisov v ŠKD

• Deň narcisov je jedinečná verejno - prospešná zbierka Ligy proti rakovine. Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov vysielame onkologickým pacientom odkaz, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých a že majú našu podporu.

• Kováčova Bystrica

• Kováčova Bystrica je prestížna súťaž s dlhoročnou tradíciou a celoslovenským záberom. Žiaci 5.-9. ročníkov a študenti stredných škôl súťažia v  prednese poézie,  prózy, ale aj vo vlastnej prozaickej a poetickej tvorbe.

Vo štvrtok 18.4.2024 sme sa zúčastnili na dvadsiatom ročníku tejto súťaže a mali sme opäť veľké úspechy. Tamarka Kršiaková z 5. A obsadila druhé miesto v prednese poézie v najmladšej I. kategórii,
            Gabriela Kmeťová z 8.A svojou prózou zaujala porotu a obsadila 3. miesto v II. kategórii vlastnej literárnej tvorby.

Najvyššie ocenenie získala Nina Uhrinová z 8.A. Svojím prednesom prózy tak zaujala porotu, že ju vyhlásila za laureátku celej súťaže v prednese prózy.

Našim úspešným žiačkam gratulujeme a tešíme sa spolu s nimi z ich úspechov.

• Štúrov Zvolen - rétorika - Okresné kolo

• Naša škola sa tradične zúčastňuje súťaže v rétorike, ktorá má oficiálny názov Štúrov Zvolen. Aj tento rok postúpili do okresného kola prví dvaja žiaci z každej kategórie. Na okresnom kole získali dve druhé miesta žiačky Michaela Kmeťová zo 6.A v I. kategórii 4.- 6. ročník a Nina Uhrinová z 8.A v II. kategórii 7.-9. ročník

Obe dievčatá postupujú do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční vo Zvolene.

Gratulujeme a želáme ďalšie úspechy.

• Pytagoriáda - Okresné kolo

• Nový úspech našej školy:

Dominik Fürst: 3. miesto 3.ročník
            Diana Valigurová: 3. miesto 3.ročník
            Adela Korená: 1. miesto 5.ročník
            Denis Polgár: 1. miesto 6.ročník
            Michaela Kmeťová: 2. miesto 6.ročník
            Miroslava Kalamárová: 2. miesto 7.ročník
            Gabriela Kmeťová: 2. miesto 8.ročník

Súťaž: Pytagoriáda
            Kolo: Okresné kolo

• Matematická olympiáda - Okresné kolo

• Naši šikovní matematici  dosiahli pekné umiestenia:

Miroslava Kalamárová - 1.miesto MO7
            Frida Kulichová - 2.miesto MO7

Michaela Kmeťová - 2.miesto MO6
            Nela Šuleková - 2.miesto MO6

• Zápis PRVÁČIKOV

• V prvú aprílovú stredu prišli predškoláci na prvú "veľkácku" skúšku ku nám do školy.
            Čakali na nich usmievavé pani učiteľky, s ktorými sa krásne porozprávali.
            Prišli ukázať to, čo už vedia a či sú pripravení do školy.

Každý z nich si domov odniesol pamätný list, darček a veľa zážitkov.

Tešíme sa na vás v septembri !!!

• Sokoliarske vystúpenie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Sokoliarske vystúpenie.

Dňa 10.04. 2024 navštívili našu materskú školu sokoliari. Prostredníctvom zážitkového učenia sa deti oboznamovali s lesnou faunou a flórou. Najväčšiu radosť im urobili dravé vtáky, ktoré mohli aj pohladkať.

• Čo vieš o hviezdach - Okresné kolo

• V okresnom kole astronomickej súťaže "Čo vieš o hviezdach" našu školu vzorne reprezentovali

Jaroslav Kmeť (1. miesto )

Jakub Lašák (2. miesto )

Obaja postúpili do krajského kola.

Gratulujeme

• Slávik Slovenska 2024 - Domáce kolo

• Dňa 8.4. sa uskutočnilo školské kolo súťaže v speve ľudových piesní „Slávik Slovenska 2024“
            v 2. a 3.kategórii.
            Výsledky:

2.kategória

- bez obsadenia

3.kategória

I.m. – Daniela Guttenová 9.B
                      II.m. – Sarah Nosáľová 9.B

Zúčastneným patrí veľká vďaka, a víťazke prajeme veľa zdaru v okr.kole.

• Marec mesiac knihy

• Marec bol plný rôznych náučných a zábavných akcií, ale marec je najmä mesiacom kníh. Boli sme sa pozrieť aj v mestskej knižnici, kde nám teta knihovníčka zaujímavo porozprávala o knihách, o tom ako si ich môžeme požičiavať.

Čítanie rozvíja fantáziu a pomáha nám pamätať si kde napísať aké y/i.

Žiacky parlament nám zorganizoval novú, veľmi zaujímavú akciu - BURZU KNÍH. Doniesli sme knižky z domu, také, ktoré už máme prečítané a chceme, aby sa aj iní žiaci potešili z pekných príbehov.

• Downov syndróm

• 21. marec sme si pripomenuli Svetový deň Downovho syndrómu. Našu školu táto tradícia nenechala ľahostajnými a učitelia spolu so žiakmi prejavili solidaritu a tým podporili ľudí s Downovým syndrómom, za čo im patrí veľké poďakovanie. Ukázali spolu, že im títo ľudia nie sú ľahostajní a svojim gestom tak vyjadrili, že inakosť patrí do nášho života.

Na prvom stupni si žiaci vypočuli prezentáciu o ľuďoch s Downovým syndrómom a prišiel nás pozrieť aj náš bývalý žiak, ktorý vedel žiakom porozprávať vlastné skúsenosti s touto genetickou odchýlkou.

• Príprava na veľkonočné sviatky

• Žiaci I. špeciálnej triedy sa takto tešili a pripravovali na veľkonočné sviatky. Vyrobili si pozdravy, papierové kuriatka, v kuchynke napiekli muffiny a skúsili si zdobenie kraslíc voskom. Do triedy sme si pozvali pána Kmeťa, ktorý sa tejto technike dlhoročne venuje. Ďakujeme, že si našiel na nás čas.