• Matematická olympiáda – okresné kolo v Detve

• 29.01.2020 sa uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády žiakov 5. a 9. ročníka.

V kategórií Z9 sa zúčastnili: Martin Michálik, Patrik Kmeť, Zuzana Šuleková.

Martin Michálik  sa umiestnil na 2. mieste.

Patrik Kmeť sa umiestnil na  3. mieste.

V kategórií Z5 sa zúčastnili: Samuel Fatih Machava,  Andrej Hronček, Jaroslav Kmeť, Michaela Laliková, Adam Renčko, Simona Šufliarska, Katarína Trebuľová.

Samuel Fatih Machava sa umiestnil na 1.mieste.

Andrej Hronček sa umiestnil na 2.mieste.

• Majstrovstvá okresu Detva v basketbale dievčat

• Mesiac od organizovania majstrovstiev okresu Detva v basketbale chlapcov sa naša škola stala v piatok 10.1.2020 opäť miestom, kde si svoje sily pod basketbalovými košmi tentoraz zmerali dievčatá z okresu Detva. Turnaj prebiehal za účasti piatich základných škôl a to: ZŠ J.J.Thurzu, Detva, ZŠ Obrancov mieru, Detva, ZŠ s MŠ Školská 1575, Hriňová, ZŠ J.D. Vígľaš a ZŠ s MŠ Krivec 1355, Hriňová. Herný systém turnaj bol z dôvodu nepárneho počtu účastníkov „každý proti každému“. Na základe dosiahnutých výsledkov si družstvá pripísali do tabuľky za víťazstvo dva body za prehru nula bodov a v prípade remízy sa zápas predlžoval. Najvyšší počet bodov ziskalo družstvo ZŠ J.J.Thurzu Detva a to osem, keď turnajom prešli bez zaváhania a všetky štyri stretnutia vyhrali. Druhé a tretie miesto obsadili družstvá s rovnakým počtom bodov za dve víťazstvá, keď v prospech strieborného družstva ZŠ Obrancov mieru Detva hral lepší vzájomný zápas a tak našu školu ZŠ s MŠ Školská 1575 Hriňová odsunulo na bronzovú pozíciu. Všetkým zúčastneným družstvám ďakujeme a víťazom Gratulujeme.

• Vianočné trhy 1. - 4. roč.

Posledný školský deň v tomto roku patril vianočným trhom, do ktorých sa aj tento rok zapojili nielen naši usilovní žiaci, ale aj ich šikovní rodičia, pani učiteľky a vychovávateľky. Už týždne predtým pripravovali drobné darčeky, medovníčky a rôzne voňavé dobroty pre kupujúcich. Výťažok z trhov na prvom stupni sme sa rozhodli tento rok venovať  žiačke 1.C triedy Terezke Kosečkovej, ktorú čaká operácia a následne rehabilitácia, na ktorú sú peniaze určené.

Takže vyzbierali sme krásnych 1000,- eur. Chceme všetkým, ktorí si kúpili naše výrobky veľmi pekne poďakovať za ich štedrosť a podporu. ĎAKUJEME!

• Decembrový úspech 5.A triedy

• Umelecká súťaž Letom svetom s Poľanou prebiehala počas celého leta a jesene 2019. Záujemcovia sa mohli realizovať v dvoch tvorivých kategóriách – Som Poľana, dajte mi moju podobu - tvorba grafického návrhu Poľany - kreslenie/maľovanie a tvorba krátkeho videa – Som hrdý, že môj domov je rezervou biosféry.

Súčasťou slávnostnej vernisáže výstavy bolo vyhlásenie výsledkov súťaže. Odborná porota, ktorú tvoril tím umelcov: PaedDr. Renata Babicová, vedúca Podpolianskeho múzea, výtvarníčka PaedDr. Tatiana Harachová, akademický maliar Juraj Šufliarský, Tibor Vrťo - žiak ZUŠ Detva a riaditeľka správy CHKO-BR Poľana Ing. Vladimíra Fabriciusová, PhD.. vyhodnotila súťaž

Viac tu: https://www.chkopolana.eu/

Naši piataci sa do súťaže zapojili s dvomi krátkymi videami.

1. miesto získali za video Moje najobľúbenejšie miesto - Sofia Hrončeková, Simona Drugdová, Viktória Šuleková

2. miesto získal za video Milujeme Hriňovú kolektív žiakov 5.A - Diana Bariaková, Barbora Báťková, Simona Drugdová, Kristína Grgačová, Sofia Hrončeková, Ema Hukelová, Viktória Kamenská, Jaroslav Kmeť, Timotej Košút, Michaela Lalíková, Jakub Machava, Martin Malček, Kevin Melicherčík, Jozef Michálik, Nina Palúchová)Viac tu: https://www.chkopolana.eu/

Všetkým oceneným zo srdca gratulujeme a tešíme sa z ich úspechu.

Fotografie z vyhlásenia výsledkov, ale aj obidve ocenené videá si môžete pozrieť pod článkom.

• Decembrový úspech Elišky Marčišovej

• V školskom roku 2019/2020 bol vyhlásený 4. ročník výtvarnej súťaže PETROHRAD OČAMI DETÍ. Do súťaže posielajú svoje práce deti z celého Slovenska. PETROHRAD je jedným z najkrajších miest na svete označované aj ako Benátky severu. Mesto založil v roku 1703 Peter I. Vznešený výzor Petrohradu predstavuje architektonické skvosty, široké a rovné ulice, priestranné námestia, sady a parky, rieky, množstvo kanálov, mosty, ozdobné ploty, monumentálne a dekoratívne sochy. Historické jadro mesta patrí do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.

V tomto ročníku sa do súťaže zapojilo vyše 1400 detí a preto sme veľmi radi, že naša žiačka Eliška Marčišová z 9.A triedy získala 1. miesto v 5. kategórii za svoj obraz Živé sochy. Za svoje dielo získalo aj nádherné obrazové publikácie, spolu vážili takmer 15 kg a množstvo výtvarných pomôcok.

Eliške zo srdca gratulujeme a spolu s ňou sa tešíme z obrovskéh úspechu.