• Informácia ohľadom prihlášok na stredné školy !!!

1. Rodičia, žiaci s vedomím rodiča, môžu nahlásiť zmeny v prihláške - výber SŠ, príp. iné zmeny

do pondelka 27. apríla 2020 (vrátane) na mail VP: keckar@centrum.sk

2. Odovzdanie prihlášok rodičom na podpis sa uskutoční pri dodržaní hygienických opatrení :

v pondelok 4. mája 2020 od 13. - 16.hod. na prízemí vo veľkej budove,

v utorok 5. mája 2020 od 9. - 12.hod. na prízemí vo veľkej budove.

Potvrdenie lekára NIE JE potrebné!

Prihlášky posiela na SŠ hromadne naša ZŠ do 15. mája 2020.

Mgr. Anton Trebuľa

• Usmernenie na hodnotenie žiakov základných škôl v čase mimoriadnej situácie

• Záverečné hodnotenie žiakov

Riaditeľka ZŠ s MŠ, Školská 1575, Hriňová v súlade s usmernením MŠVVaŠ SR na hodnotenie žiakov základných škôl v čase mimoriadnej situácie, spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020 zo dňa 6.apríla2020 a po prerokovaní na pedagogickej rade dňa 22. apríla 2020 rozhodla o spôsobe záverečného hodnotenia žiakov školy v školskom roku 2019/2020.

Žiaci prvého  až deviateho ročníka, ktorí splnia podmienky vzdelávania v II. polroku školského roka 2019/2020 budú mať na vysvedčení zo všetkých predmetov absolvoval/a  alebo  neabsolvoval/a.

Podmienky na splnenie vzdelávania:

1. Aktívna spolupráca s jednotlivými vyučujúcimi.

2. Plnenie zadaných úloh podľa individuálnych podmienok žiakov.

3. Odovzdávanie žiackych prác ( pracovné zošity, pracovné listy, projekty, prezentácie, testy,...)

Žiakom,  ktorí si neplnia svoje úlohy/ zadania, nekomunikujú s učiteľmi, ignorujú akúkoľvek snahu pedagóga o zabezpečenie dištančného vzdelávania, môže byť nariadené komisionálne preskúšanie. Ak v týchto komisionálnych skúškach neuspejú, do vyššieho ročníka nepostúp.

Usmernenie na hodnotenie žiakov základných škôl v čase mimoriadnej situácie, spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020

• Prvý deň netradičného zápisu

• Pomôžte prírode do nového štartu po zimnej prestávke a vyzbierajte aspoň jedno vrece odpadu

Pripravili sme pre Vás a vaše deti jarnú outdoorovu aktivitu. Pri príjemných jarných prechádzkach sa určite stretávate aj s odpadom, ktorý niekto nezodpovedný vyhodil rovno do prírody. Prosím pomôžte prírode do nového štartu po zimnej prestávke a vyzbierajte aspoň jedno vrece odpadu. Menšie, alebo väčšie, to už necháme na vašom rozhodnutí a možnostiach. Každý donesený kus vyhodeného odpadu pomôže krajine vyzerať lepšie a vy urobíte dobrý skutok pre prírodu. Na zaver výzvy odmeníme niekoľkých z vás knižnými a vecnými cenami. Jeden náhodne vybraný "zberač" z detských radov ziska pre seba a svoju triedu hodinový environmentálny program, ktorý prídeme spraviť do jeho školy keď to bude možne.
            Pravidla vyzvy:

1. Dbaj na bezpečnosť a používaj ochranné prostriedky.

2. Ak chceš isť do prírody a si ešte malý, choď s rodičom.

3. Zbieraj len odpad, ktorý ti neublíži.

4. Vyseparuj čo sa dá.

5.Po nazbieraní aspoň jedného bezneho vreca, alebo tasky si spravselfie.

6. Svoju fotku posli do spravy na facebook.com/envirovychova, alebo daj na instagram a označ #vyzvajar2020.

• Bábkové divadlo na rázcestí otvára internetové divadlo

Milí naši priatelia, milé naše priateľky, kolegovia, kolegyne,srdečne Vás pozdravujeme z Bábkového divadla na Rázcestí.

Naše divadlo prežíva, tak ako všetky kultúrne inštitúcie, atypický čas. Nemôžeme zdieľať mágiu divadelného zážitku. Napriek absencii stretnutia - prvej podmienky potrebnej pre divadelný život - nechceme stratiť kontakt so svojim publikom. Rozhodli sme sa vytvoriť online ponuku rôznych aktivít a pravidelne sa prihovárať svojim divákom a diváčkam prostredníctvom ponuky # INTERNETOVÉ DIVADLO.

Pripravili sme a pripravujeme sériu videopremiér archívnych a činných inscenácií BDNR pre detské a dospelé publikum, videokurzy, inscenované čítania rozprávok, online tvorivé písanie. Akcie prebiehajú na YouTube, webe divadla a sociálnych sieťach.