• Materská škola bude otvorená od 01. 06. 2020

• Organizačné pokyny pre MŠ od 01. 06. 2020. do konca školského roku 2019/2020:

1. Materská škola bude otvorená v čase od 06:00 do 15:00 hod. s maximálnym počtom 15 detí v jednej skupine.

2. Ranné preberanie detí v čase od 06:00 do 08:00 hod. pred budovou MŠ.

3. Pri odovzdávaní dieťaťa dodržiavajte hygienicko-epidemiologické opatrenia (nosenie rúšok, dodržiavanie 2 m odstupov, dezinfekcia rúk).

4. Dieťa prevezme zamestnanec MŠ až po zmeraní telesnej teploty a na základe záveru ranného filtra.

5. Pri prvom nástupe rodič predkladá písomné vyhlásenie o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie

6. Každý deň zákonný zástupca pri odovzdávaní dieťaťa do MŠ podpisuje Prehlásenie zákonného zástupcu o zdravotnom stave dieťaťa.

7. Rešpektujem pravidlá nenosenia hračiek, pomôcok a iného materiálu z domáceho prostredia do MŠ.

8. Rodič zabezpečí rezervné rúško, ktoré si dieťa uloží do skrinky.

9. Rodič zabezpečí jednorazové papierové utierky.

10. V prípade na ochorenie (nielen na COVID – 19) sa dieťa nepreberie do MŠ.

11. Ak sa v priebehu dňa prejavia príznaky ochorenia, rodič je povinný bezodkladne si dieťa prevziať.

12. Prevažná časť aktivít s deťmi v závislosti od poveternostných podmienok bude realizovaná v exteriéri a areáli MŠ.

13. Zvýšená pozornosť zameraná na rozvoj a upevňovanie hygienických návykov na zamedzenie prenosu nákazy.

14. Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest (zvýšená teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačka, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak) nesmie vstúpiť do priestorov MŠ.

15. Odovzdávanie deti pred budovou po zazvonení v čase od 14:15 do 15:00 hod.

• Oznam o obnovení vyučovania.

Vážení rodičia,
            podľa pokynov MŠ SR bude vyučovanie pre žiakov 1. – 5. ročníka od 1. 6. 2020 prebiehať v nasledovnom režime:
            1. Deti budú zaradené do skupín s maximálnym počtom 20 žiakov v skupine.

2. Vyučovanie bude v rozsahu 4  – 5 hodín. Metódy a obsah budú prispôsobené zloženiu konkrétnej skupiny.

3. ŠKD bude v prevádzke po skončení vyučovania do 15:30 hod.

4. Nástup na vyučovanie bude podľa harmonogramu v čase od 7:30 do 8:00 hod.

Dieťa  1. -4. ročníka odovzdá  a aj preberá zákonný zástupca alebo osoba na to splnomocnená.

Prosíme rodičov, aby pri odovzdávaní a preberaní dieťaťa nevstupovali do budovy školy. Pri vstupe do budovy bude služba, ktorá usmerní dieťa, zabezpečí hygienický filter a bezpečnosť pri pohybe v budove.

Pri prvom nástupe ( 1.6. 2020 ) odovzdá rodič vyplnené vyhlásenie o zdravotnom stave

a tak isto  pri každom prerušení, ktoré bude trvať viac ako 3 dni.

Každé dieťa bude mať 2 rúška a papierové vreckovky, alebo papierovú rolku.

5. Stravovanie žiakov v ŠJ bude v čase medzi vyučovaním a činnosťou v ŠKD v jednotlivých skupinách.

Zisťovanie záujmu nástupu do školy:

Žiadame o potvrdenie záujmu/nezáujmu o vyučovanie, pobyt v ŠKD a stravovanie

cez  prihlásenie do edupage Navod.pdf         do  26. mája 2020.

V prípade problémov s prihlásením kontaktujte triedneho učiteľa .

Prílohy:

Vyhlásenie zákonného zástupcu o zdravotnom stave  pre základnú školu

• Voda nad zlato - fotografická súťaž

• Slovenská agentúra životného prostredia vyhlasuje 4. kolo fotografickej súťaže pre deti a mládež Envirospektrum 2020

Na tému:

Voda nad zlato

Voda je základom pre život. Táto vzácna tekutina je nenahraditeľná pre všetky živé organizmy. Napriek jej významu, si len v poslednom období začíname uvedomovať, že je jednou z najzraniteľnejších zložiek životného prostredia. Sú to práve zmena klímy a nárast svetovej populácie, ktoré výrazne ovplyvňujú hospodárenie s vodnými zdrojmi. V dôsledku poklesu zrážok a opakujúcich sa období sucha sa začíname stretávať s alarmujúcim nedostatkom vody a potrebnej závlahy aj na území Slovenska. Na našej planéte máme len obmedzené zdroje vody a preto sa musíme správať zodpovedne. Musíme hľadať a využívať spôsoby ako s vodou nielen šetriť, ale ju aj efektívne využívať a zabezpečiť jej zásoby. Pokúste sa cez objektív „dotknúť“ vody, ktorá pre nás znamená všetko. Na každej kvapke záleží...

Súťažné práce žiakov základných a  stredných škôl od 6 do 19 rokov je možné zaregistrovať  do 31. júla 2020 prostredníctvom portálu environmentálnej výchovy – EWOBOX cez www.ewobox.sk/sazp/envirospektrum, kde nájdete aj propozície súťaže. Prihlasovať  sa do nej dá aj priamo cez  www.ewobox.sk, Envirospektrum nájdete vo svojom profile – položka v menu „Moje súťaže“.  Súťažné fotografie by mali odrážať hlavnú myšlienku 4. kola Envirospektra „na každej kvapke záleží.“ Súťažiaci budú ocenení v troch vekových kategóriách a v dvoch kategóriách bez ohľadu na ich vek: Špeciálna cena SAŽP a Špeciálna cena poroty. Vyhodnotenie výsledkov súťaže je naplánované na august 2020.

Tešíme sa na krásne fotografie!

Sláva Žilková

slavazilkova@gmail.com