• Začiatok šk. roka 2020-2021

Organizácia vzdelávania od 2.9. 2020

Základné informácie – viď link:

Vážení  rodičia!

Začiatok školského roka 2020/2021 a nástup žiakov do školy dňa 2. 9. 2020 (streda) o 8.00 hod.  je podmienený aktuálnou situáciou ochorenia COVID–19 a je nutné dodržať tieto pokyny:

1. Je potrebné, aby mal každý žiak ráno 2.9. pri vstupe do budovy školy vyplnený a rodičom podpísaný zdravotný dotazníkvyhlásenie o bezinfekčnosti.

2.  Rodičom  žiakov je  vstup do budovy zakázaný. Žiaci prvého ročníka môžu prísť v doprovode len jedného rodiča.

3. Rodič zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška (jedno náhradné, ktoré musí mať pri sebe v prípade  potreby)  papierové jednorazové vreckovky alebo papierovú rolku.

Žiaci II. st. majú rúška  v triede počas vyučovania aj pri pohybe vo vnútorných priestoroch školy mimo svojej triedy.

Žiaci I. st. ich majú len pri pohybe vo vnútorných priestoroch školy mimo svojej triedy.

4. Rodič je povinný po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri dni predložiť písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie.

5. Rodič je povinný v prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informovať triedneho učiteľa alebo riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu/žiakovi nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok dieťa (žiak) nemôže navštevovať školu.

6. Ak žiak v priebehu dňa vykazuje niektorý z možných príznakov COVID-19,  bude  umiestnený  do samostatnej izolačnej miestnosti a bude  kontaktovaný zákonný zástupca, ktorý je povinný bezodkladne ho vyzdvihnúť a kontaktovať príslušného lekára dieťaťa.

Organizácia prvého školského dňa 2.9. 2020.

Príchod 8.00 hod.

Vyučovanie končí o 10.00 -10.30 hod.

Stravovanie a ŠKD nie sú v prevádzke.

Prihlásenie alebo odhlásenie zo stravovania u vedúcej ŠJ.

UPOZORNENIA:

1. Zákaz vstupu do budovy školy rodičom a cudzím osobám.
            2. Komunikáciu s pedagógmi odporúčame prostredníctvom mailov, v akútnych prípadoch telefonicky.

Prajeme všetkým žiakom i ich rodičom úspešný nový školský rok 2020/21

• Pomôcky pre prvákov

• Vážení rodičia!

O pár týždňov sa začne školský rok. Určite premýšľate, čo vaše deti - prváci budú potrebovať v 1.ročníku. Na uľahčenie vášho premýšľania vám ponúkame zoznam školských pomôcok a potrieb do 1. ročníka.

Čo potrebujem v 1. ročníku

Na SJ a M:    -     priehľadná fólia (obal na vysvedčenie – nie euroobal) na písanie fixkou

• Fixka na fóliu

• Handrička na zotieranie fixky z fólie

• Výkres A4 s 2 cm riadkami (riadky narysujte vášmu dieťaťu vy, robte ich na šírku výkresa)

• 2 až 3 ks ceruziek č.2 + vrchnáky zo starých fixiek na ich ochranu proti lámavosti

• Strúhadlo na  ceruzky a pastelky

• Pastelky (pravidelne kontrolovať, či sú zastrúhané)

• Plniace pero + náhradné bombičky alebo pero TORNADO

• Látkové vrecká na lavice (väčšie ako pracovný zošit), môžu mať na boku predelené vrecúško, do švíkov bavlnenú šnúrku (dve na jednej a dve na druhej strane)- do vreciek sa dajú pracovné zošity či rôzne pomôcky

Na VV:           -     väčšia škatuľa od topánok alebo kufrík s menovkou dieťaťa

• Štetec okrúhly č. 8, plochý štetec č. 10

• Temperové farby (pootvárať plechový uzáver, dobre zatvoriť)

• Vodové farby

• Voskovky

• Nožnice so zaoblenými koncami

• Pastové lepidlo

• Paletka na temperové farby

• Pohár od jogurtu

• Handrička na utieranie štetca

• Plášť na ochranu odevu (môže byť aj staršie tričko či košeľa)

• Plastelína

• Igelitový obrus na lavice

Na TV:           -     plátenné vrecúško s menom dieťaťa

• Tenisky

• Krátke nohavice

• Tričko s krátkym rukávom

• Ponožky

• Tepláková súprava na chladnejšie obdobie a na vonku

• Švihadlo

Okrem toho:

Hygienické vrecúško: uteráčik, mydlo, toaletný papier (hygienické vreckovky), pohárik,     lyžička

Vešiak s menom dieťaťa

Prezuvky (celé papuče alebo sandále – nie s čiernou podrážkou) – nie botasky

Sedáky na stoličku

VŠETKO OZNAČTE MENOM SVOJHO DIEŤAŤA!!!