• Športové popoludnie v športovej hale

• Počas popoludňajších aktivít v ŠKD, sme sa s niektorými žiakmi vybrali do športovej haly, kde sme si poriadne zašportovali. Zahrali sme si rôzne pohybové a štafetové hry, svoju zručnosť sme si otestovali pri športoch florbal a bedminton.

Bol to veľmi príjemne strávený čas, počas ktorého sme si posilnili naše zdravie.

• Deň narcisov v ŠKD

• Deň narcisov je jedinečná verejno - prospešná zbierka Ligy proti rakovine. Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov vysielame onkologickým pacientom odkaz, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých a že majú našu podporu.

• ĽUDSKÉ PRÁVA OČAMI DETÍ V ŠKD

• V ŠKD sa v rámci prevencie sociálno-patologických javov zamerali jedno popoludnie na tému "Ľudské práva očami detí". Deti si najprv pozreli prezentáciu o ľudských právach, právach detí a ich povinnostiach, po nej nasledovala živá diskusia a následne si vyrobili pexeso ľudských práv, ktoré si spoločne zahrali. Deťom sa aktivita veľmi páčila.

• DEŇ ŠŤASTIA

• Buď šťastný a najmä šír šťastie ďalej.

Preto sme sa rozhodli urobiť si tento deň šťastnejší aj v našej ŠKD.

• SVETOVÝ DEŇ VODY

• Kvapká kvapka len sa leje,

kvapôčka sa na nás smeje.

Aj keď padá z neba

chrániť nám ju treba.

DEŇ VODY - aj u nás sa voda oslavovala, veď mala svoj veľký deň. S "Kvapkou" sme si vysvetlili kolobeh vody v prírode, robili pokusy, filtrovali vodu, robili bubliny, a pochutnávali si na ochutenej a neochutenej vodičke. A bolo nám super.

• DOWNOW SYNDRÓM

• 21. marec Svetový deň Downovho syndrómu si pripomíname ponožkovou výzvou. Aj deti v ŠKD sa do tejto výzvy zapojili, a aby sa dozvedeli niečo viac o tejto diagnóze, pozvali sme si  medzi nás kamaráta Paľka, ktorý sa s touto diagnózou narodil. Jeho maminka nám porozprávala ako funguje ich bežný deň. Deti boli veľmi zvedavé a Paľkovi kládli kopec otázok. Strávili sme veľmi pekné popoludnie, vďaka ktorému sme pochopili, aké veľmi dôležité je pochopiť, pomáhať a rešpektovať druhých, akceptovať ich "inakosť".

• KRÁĽOVSTVO VČIEL

• Vďaka Centru enviromentálnej a etickej výchovy Živica, si naše deti z ŠKD mohli zahrať zábavnú hru "Kráľovstvo včiel", ktorú nám bezplatne zapožičali na školu.

Cieľom hry je zoznámiť deti  s tým, ako žijú  včely od jari do zimy. Čo všetko sa deje v úli, čo počas roka včely stretáva , čo im pomáha a čo im škodí.

Úlohou detí bolo pripraviť svoj roj  na zimu a nazbierať čo najviac medových kvapiek. Pútavou formou hry si ľahšie zapamätali informácie o včelách.

• KARNEVAL v ŠKD

• Karneval patrí medzi najobľúbenejšie oslavy na škole.

Azda preto, lebo aspoň jeden deň sa všetky deti môžu premeniť nielen na rozprávkovú bytosť, ale aj na postavy, či zvieratká o ktorých snívajú.

A tak sa to stalo aj v našom ŠKD - 12. februára 2024, kde sa na našej krásne vyzdobenej chodbe stretli, princezné, bojovníci, futbalisti, čarodejnice, postavy z Harry Pottera, zvieratká, a mnohé rozprávkové bytosti.

Všetkých potešili naši maskoti karnevalu OLAF a MACKO, s ktorými sme sa výborne zabavili a zatancovali si.

Každá maska si mohla vyrobiť karnevalovú medailu, zasúťažiť si a pochutnať na dobrotách.

Smiech a dobrá nálada sa niesla celou školou.

• Január

• December v ŠKD

• Medovníčky

• December - radovánky v snehu

• November u nás

• Jeden papier, druhý papier,

na svete už šarkan je.

Jedno oko, druhé oko,

hneď sa na mňa usmeje.

A teraz naň špagát dám,

hneď si s ním aj zalietam.

Vonku fúka silný vietor:

"Pomóc, on mi zas utiekol!“

Všetky deti sú na dvore,

prišli sa tam hrať po škole.

Jeseň sa hrá s farbami

ako naši šarkani.

• Haloween disco

• 🎃 Halloweenska tanečná zábava v školskom klube, a spoločné sladké  posedenie v triede.

• Stretnutie so starými rodičmi

• Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším sme si pozvali do naších oddelení ŠKD naše staré mamy. Potešili nás čítaním rozprávok, priučili nás ručným prácam - štopkanie ponožiek, prišívanie gombíkov a oboznámili nás s rôznymi bylinkami, ktoré sme mali môžnosť privoňať aj ochutnať. Milé naše staré maminky, zo srdca Vám ďakujeme za Váš čas a lásku, ktorou ste nás obdarili. ❤️

• Týždeň zdravej výživy

• Deň mlieka