• O nás

• Školský klub detí je školským zariadením pre výchovu detí v čase mimo vyučovania. Uskutočňujeme v ňom výchovno-vzdelávací proces v súlade s princípmi a cieľmi výchovy a vzdelávania podľa školského zákona a podľa Výchovného programu „Kamarát“, ako základného dokumentu školského výchovno-vzdelávacieho zariadenia.

Zabezpečujeme pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku v ZŠ s MŠ Školská 1575 Hriňová, činnosť zameranú na ich prípravu na vyučovanie a na oddych v čase mimo vyučovania.

Obsah výchovno-vzdelávacej činnosti v ŠKD:

1. Odpočinkové činnosti učia deti racionálne oddychovať a pomáhajú odstraňovať psychickú únavu spôsobenú jednostrannou náročnou psychickou prácou počas vyučovania v škole – pokojné hry na koberci v triede, na dekách vonku, rozprávanie zážitkov, stolové spoločenské hry, čítanie časopisov a kníh, relaxačné cvičenie s hudbou, námetové hry, počúvanie hudby, kreslenie na voľnú tému apod.

2. Rekreačné činnosti ponúkajú deťom príležitosť na voľný a bezprostredný prejav, nadväzovanie kontaktov s rovesníkmi, odreagovanie emócií, splnenie vlastných želaní prevažne vonku za každého počasia /okrem extrémne nepriaznivého/ - pohybové hry s pravidlami, telovýchovné aktivity.

3. Tematické oblasti výchovy ponúkajú deťom možnosť sebarealizácie, individuálne rozvíjanie ich záujmov a kľúčových kompetencií potrebných pre život v spoločnosti – spoločensko-vedná oblasť výchovy, vzdelávacia, telovýchovná a športová oblasť výchovy, pracovno-technická, esteticko-výchovná a prírodovedno-environmenrálna oblasť výchovy.

4. Príprava na vyučovanie je okruh činností, ktorými ŠKD pomáha deťom pri plnení úloh uložených školou. Má svoje špecifiká a nesmie byť vnímaná ako doučovanie žiakov ani obmedzovaná na vypracúvanie domácich úloh. Slúži na upevňovanie vedomostí a spôsobilostí, praktickú aplikáciu poznatkov získaných v škole, zahŕňa vedomostné súťaže, kvízy, čítanie, tematické rozprávanie – didaktické hry a aktivity, hlavolamy, pracovné listy, práca s literárnymi prameňmi a informáciami, písomné domáce úlohy.

Náš ŠKD navštevuje cca 165 detí, ktoré sú zaradené do  oddelení:

I. oddelenie Andrea Bystrianska
          II. oddelenie Patrícia Hriňová
          III. oddelenie Mgr. Lucia Krnáčová
          IV. oddelenie Silvia Luptáková
          V. oddelenie Eva Bezeková
          VI.oddelenie Dominika Paučová

Prevádzka ŠKD:

Ranný /stretávací/ klub – od 6,00 hod. do 7,30 hod.

Denný klub – v triedach prvého, druhého ročníka  od 11,15 hod. do 16,00 hod.

Odpoludňajší /rozchádzací/ klub – od 16,00 hod. do 16,30 hod.