• Návšteva pekárne Bobro

• Deviataci v rámci týždňa zdravej výživy 12.10. absolvovali exkurziu v lokálnej pekárni Bobro. Prepojenie zdravej výživy a profesijného rastu bolo úspešnou akciou.

• Deň zdravej výživy

• Naša škola opäť raz rozkvitla do krásy, vône a radosti.
            Piatkový deň sa niesol v duchu zdravého jedla. Každá trieda našej školy si prichystala pestrofarebné stoly plné dobrôt vo forme ovocia, zeleniny, orechov, ovocných štiav, rôznorodých a zaujímavých chlebíkov s vkusným obložením. Fantázia navštívila našu školu. Chutné zdravé zákusky, nátierky od výmyslu sveta, pečené čaje, smoothies, bylinkové čaje, limonády - to všetko ste mohli nájsť u nás v škole. Žiacka nápaditosť a šikovnosť neostala nepovšimnutá.

Každá trieda druhého stupňa presterla svoje stoly a "ochutnávacia" komisia dostala neskutočne ťažkú úlohu - vybrať ten najpestrejší, najfarebnejší, najzdravší, najchutnejší stôl....
            Po dlhom rozhodovaní a až keď boli stoly takmer prázdne, sme sa dozvdeli víťaza súťaže. Stala sa ňou 9.B trieda. Na druhom mieste sa umiestnila 7.B a na treťom mieste 6.A trieda.

Všetkým zúčastneným triedam patrí POĎAKOVANIE za vynaložené úsilie, za nové nápady ako chutne a zdravo jesť, za skvelý zážitok a vydarenú akciu.

ŽP

foto:A.Trebuľa - kečkár  https://keckar.rajce.idnes.cz/

• Timravina studnička 2022

Regionálne kolo XXV. Ročníka súťaže v umeleckom prednese pôvodnej slovenskej prózy

sa konalo dňa 5.10. 2022 vo Zvolene. Teší nás, že žiačky našej školy boli opäť úspešné.

V I. kategórii – žiaci a žiačky 2.- 4. triedy - sa umiestnila Miriam Hakelová zo 4.A na druhom mieste.

V III. kategórii – žiaci a žiačky 7.- 9. triedy - sme získali 1. miesto vďaka Nine Uhrinovej. Blahoželáme.

Nina postupuje na celoštátne kolo tejto súťaže do Lučenca. Držíme palce!

• BIELA PASTELKA

• V piatok 23.09.2022 sa, ako vždy už od roku 2002, uskutočnila verejná zbierka BIELA PASTELKA.
            V našej škole sa táto zbierka organizuje pravidelne, preto aj naši žiaci už boli pripravení a ochotní prispieť malou čiastkou.
            Tiež sme chodili ulicami nášho mesta a ľudia nám prispievali pre Úniu slabozrakých a nevidiacich.Vždy sme sa potešili, keď nám niekto s radosťou prispel a za odmenu sme im dali "bielu pastelku" alebo letáčik s informáciami, prečo sa táto zbierka uskutočňuje.
            Do zbierky sa zapojilo veľa ľudí, takže nám ani jedna neostala a mnohí ostali aj bez suveníru.

Tešíme sa krásnej vyzbieranej sume  375,50€

• 26.09. sme na hodinách ANJ oslávili Európsky deň jazykov.

Žiaci napísali na  kartičky obľúbené pozitívne správy, frázy, odkazy a priania v rôznych európskych jazykoch.
            Tie spojili do "KOMUNIKAČNEJ REŤAZE", ktorá svojim odkazom predstavuje komunikáciu medzi ľuďmi a národmi vo všeobecnosti.

Nezabúdajme, že komunikáciou sa dá predísť rôznym nedorozumeniam i konfliktom.

Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom. (Slovenské príslovie