• ŽIACKY PARLAMENT

•  Žiacky parlament je samosprávna skupina detí, ktoré ako zástupcovia svojich spolužiakov jednotlivých tried vyjadrujú ich názory a záujmy na pôde parlamentu, predkladajú návrhy na nové aktivity v škole a hľadajú riešenia aktuálnych problémov.

• Aktuálne AKCIE Žiackeho Parlamentu

• RECYKLUJEME

• Napíšte nám

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
      komunikujem so serverom, počkajte, prosím
    • Linky a kontakty na podporu duševného zdravia

Národná linka na podporu duševného zdravia

Národná linka na podporu duševného zdravia poskytuje zadarmo psychologické poradenstvo ľuďom zasiahnutým pandémiou, ale aj pri iných ťažkých životných situáciách. Odborníkov na duševné zdravie možno kontaktovať na telefónnom čísle

0800 193 193

Linka poskytuje poradenstvo pre širokú verejnosť aj pre zdravotníkov, na ktorých je v súčasnosti extrémny tlak (obavy z nakazenia, vysporiadanie sa so smrťou príbuzných, ohrozenie sociálnych istôt, nútená karanténa, osamelosť, strata kontaktov, sociálna izolácia kvôli psychiatrickému ochoreniu, čo vedie k potrebe "vyrozprávania sa", depresia, beznádej, úzkostné stavy).Pracovné dni -od 14.00 hod. do 22:00 hod., víkendy - od 10.00 hod. do 18.00 hod.

Národná linka pre ženy zažívajúce násilie MPC - Linka podpory pre učiteľov

Linku podpory pre učiteľov zriadilo Metodicko-pedagogické centrum v rámci implementácie národného projektu Profesijný rozvoj učiteľov (TEACHERS). Linku podpory pre učiteľov môžu kontaktovať všetci pedagógovia, ktorí potrebujú psychologickú pomoc, podporu a sprevádzanie v rozličných pracovných aj osobných situáciách. Ponúka anonymnú a bezplatnú psychologickú pomoc a podporu. Linka podpory pre učiteľov chce byť bezpečným miestom na konverzáciu a zdieľanie pocitov, ktoré pri plnení svojho pedagogického poslania zažívate. Práve zdieľanie myšlienok a pocitov môže viesť k zníženiu stresu, upokojeniu silných emócií a poskytnutiu úľavy.
      Telefón 0800 221 323

Národná linka pre ženy zažívajúce násilie, Pomoc rodičom – VUDPaP

Ak ste rodič, ktorý potrebuje poradiť, kontaktujte email: vudpap@vudpap.sk | potrebujem-poradit@vudpap.sk. Špeciálno-pedagogické poradenstvo a konzultácie - pondelok, utorok a stredu od 10:00-15:00 na čísle 0910 361 252.Do Detského centra pre vzdelávanie a výskum sa môžete objednať telefonicky na číslach 02/44 88 16 49, 0910 186 698 alebo cez online objednávkový formulár Národná linka pre ženy zažívajúce násilie. Ako zvládať rôzne náročné situácie si môžete vypočuť aj v podcastoch Nahlas o deťoch (Spotify, Soundcloud a ďalšie)

Národná linka pre ženy zažívajúce násilie, Strata v rodine - konzultácia s psychológom

Kontaktovať psychológa môžete, keď chcete dieťaťu povedať, že v rodine zomrela babka, dedko či iný blízky človek. Keď sa bojí, že vírus prenesie na Vás či ďalšiu blízku osobu, ktorá potom zomrie, Keď sa nestihlo rozlúčiť, nebolo na pohrebe. Ak sa dieťa správa, akoby sa nič nestalo, zle spáva, má nočné mory, bojí sa byť samé, ničí veci okolo seba, je podráždené, je apatické a nemá záujem o hru či o kontakt s kamarátmi, jeho správanie je výrazne iné ako bolo pred stratou blízkej osoby. Ak máte akúkoľvek otázku, ktorá súvisí s pomocou dieťaťu po strate blízkeho.

Po vyplnení formulára Vás v pracovnej dobe bude telefonicky alebo mailom kontaktovať psychológ a dohodne s Vami dátum a čas online stretnutia. Online konzultácie sú hradené z darov a grantov PLAMIENOK n.o. a pre rodičov sú bezplatné. Kontakt: Mgr. Paula Synaková, psychológ, Národná linka pre ženy zažívajúce násilie, 0918 850 780.

Národná linka pre ženy zažívajúce násilie

Linky pomoci

Národná linka pre ženy zažívajúce násilie - nonstop, anonymná a bezplatná linka pomoci pre ľudí v kríze v súvislosti s COVID-19 -0800 500 333, chat - nonstop, poradna@ipcko.sk, video - každý deň od 9:00 do 19:00.

Národná linka pre ženy zažívajúce násilie– internetová linka dôvery pre mladých ľudí - chat - nonstop,poradna@ipcko.sk.

Národná linka pre ženy zažívajúce násilie– internetová linka dôvery pre mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením - chat - pracovné dni od 15:00 do 20:00, poradna@dobralinka.sk, videoporadenstvo - utorok a štvrtok od 15:00 do 20:00.

Národná linka pre ženy zažívajúce násilie - linka pomoci pre deti a mládež – 116 111, linka pre hľadané a sexuálne zneužívané deti – 116 000 - non-stop, bezplatne, anonymne, chat - každý deň od 18:00 do 22:00,potrebujem@pomoc.sk.

Národná linka pre ženy zažívajúce násilie– telefonická a internetová poradňa pre deti a rodičov - 0907 401 749– pracovné dni od 8:00 do 20:00, odkazy@linkadeti.sk, chat - pracovný deň od 14:00 do 19:00, skype - linkadeti.

Národná linka pre ženy zažívajúce násilie– telefonická linka dôvery pre dospelých -0800 800 566, e-mail.

Národná linka pre ženy zažívajúce násilie– národná linka na pomoc deťom v ohrození - chat - nonstop,pomoc@viacakonick.gov.sk.

Národná linka pre ženy zažívajúce násilie- linka pomoci pre ľudí s poruchami príjmu potravy a ich blízkych - 0800 221 080– po-ut: 14:00 – 20:00 ; str-pia: 10:00 – 16:00, poradna@chutzit.sk.

Národná linka pre ženy zažívajúce násilie– telefonická linka pre ženy zažívajúce násilie - 0800 212 212- nonstop, linkaprezeny@ivpr.gov.sk.