• Krajské kolo Dejepisnej olympiády

Dňa 19.4. 2024 sa Gabika Kmeťová z 8.A zúčastnila krajského kola Dejepisnej olympiády v Banskej Bystrici. Vo veľkej konkurencii 25 žiakov z rôznych škôl Banskobystrického kraja sa nestratila a umiestnila sa na peknom 6. mieste. Preukázala dostatočné vedomosti o slovenských hradoch i z predpísaného učiva 8. ročníka. Stala sa úspešnou riešiteľkou krajského kola Dejepisnej olympiády.

• 1.ŠT v Detve

25.4. navštívili žiaci z I. špeciálnej triedy Popolianske múzeum v Detve a pozreli si zaujímavé výstavy, kde získali nové poznatky o ľudových hudobných nástrojoch, o vyšívaní krivou ihlou, o valaskej kultúre na Podpoľaní či o prvom slovenskom námornom kapitáovi Júliusovi Jurajovi Turzovi, ktorý sa narodil v Detve. O pár metrov ďalej, vo Vagačovom dome si pozreli výstavu retro kočíkov, s akými sa hrávali ich mamy a staré mamy. Nakoniec si oddýchli, ale aj sa naučili, ako redukovať veľké množstvo odpadu na besede s p. Gondovou v predajni čapovanej, bezobalovej drogérie Eco Katruška.

• Deň Zeme s II.ŠT

V piatok, 26. apríla, v rámci Dňa Zeme, ktorý bol síce 22. apríla, ale bolo nevhodné počasie, žiaci II.ŠT spolu so svojou triednou učiteľkou, pod vedením Mgr. Denisky Naščákovej čistili okolie cyklotrasy v Hriňovej. Na prvý pohľad sa zdalo, že nebudú mať veľa práce, ale nazbierali veru veľa odpadu...Bohužiaľ, ľudia si stále mýlia prírodu s odpadkovými kontajnermi...Všetkým patrí naozaj veľké poďakovanie.

• Dobrovoľníci u nás v škole

Dobrovoľníci zo združenia Európskej dobrovoľníckej mládeže Be the Change Generation prišli v dňoch 17. – 20. apríla 2024 do Hriňovej. V poradí už 25. turnus Európskeho dobrovoľníckeho stretnutia za účasti 15-člennej skupiny mladých dobrovoľníkov z Nemecka, Švajčiarska, Veľkej Británie, Írska, USA, Austrálie, Hong Kongu a Slovenska prišli na našu školu a prostredníctvom prezentácií predstavili krajiny ich pôvodu.

• Deň učiteľov - seniorov

"Bývalí kolegovia a žiaci mojej školy, kde som učila vyše 30 rokov, si na nás učiteľov seniorov spomenuli. Ďakujeme!!!"

"Dievčatá moje zlaté, chlapci, ďakujem veľmi pekne za darček a aj za to, že ste na mňa nezabudli💕"

Všetky pani učiteľky boli príjemne prekvapené. Srdiečko ako znak vďaky, kvietok aj pozdrav potešili a zahriali pri duši.

• Kováčova Bystrica

Kováčova Bystrica je prestížna súťaž s dlhoročnou tradíciou a celoslovenským záberom. Žiaci 5.-9. ročníkov a študenti stredných škôl súťažia v prednese poézie, prózy, ale aj vo vlastnej prozaickej a poetickej tvorbe.

Vo štvrtok 18.4.2024 sme sa zúčastnili na dvadsiatom ročníku tejto súťaže a mali sme opäť veľké úspechy. Tamarka Kršiaková z 5. A obsadila druhé miesto v prednese poézie v najmladšej I. kategórii,
            Gabriela Kmeťová z 8.A svojou prózou zaujala porotu a obsadila 3. miesto v II. kategórii vlastnej literárnej tvorby.

30.4.2024 bude v našej škole prebiehať akcia pod názvom Deň Zeme.

Čakajú na vás zaujímavé vedomostné a športové aktivity.

• Ľudské práva očami detí v ŠKD

V ŠKD sa v rámci prevencie sociálno-patologických javov zamerali jedno popoludnie na tému "Ľudské práva očami detí". Deti si najprv pozreli prezentáciu o ľudských právach, právach detí a ich povinnostiach, po nej nasledovala živá diskusia a následne si vyrobili pexeso ľudských práv, ktoré si spoločne zahrali. Deťom sa aktivita veľmi páčila.

• Deň Narcisov v ŠKD

Deň narcisov je jedinečná verejno - prospešná zbierka Ligy proti rakovine. Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov vysielame onkologickým pacientom odkaz, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých a že majú našu podporu.

• Pytagoriáda - Okresné kolo

Nový úspech našej školy:

Dominik Fürst: 3. miesto 3.ročník
            Diana Valigurová: 3. miesto 3.ročník
            Adela Korená: 1. miesto 5.ročník
            Denis Polgár: 1. miesto 6.ročník
            Michaela Kmeťová: 2. miesto 6.ročník
            Miroslava Kalamárová: 2. miesto 7.ročník
            Gabriela Kmeťová: 2. miesto 8.ročník

Súťaž: Pytagoriáda
            Kolo: Okresné kolo

• Zápis PRVÁČIKOV

V prvú aprílovú stredu prišli predškoláci na prvú "veľkácku" skúšku ku nám do školy.
            Čakali na nich usmievavé pani učiteľky, s ktorými sa krásne porozprávali.
            Prišli ukázať to, čo už vedia a či sú pripravení do školy.

Každý z nich si domov odniesol pamätný list, darček a veľa zážitkov.

Tešíme sa na vás v septembri !!!

• Marec mesiac knihy

Marec bol plný rôznych náučných a zábavných akcií, ale marec je najmä mesiacom kníh. Boli sme sa pozrieť aj v mestskej knižnici, kde nám teta knihovníčka zaujímavo porozprávala o knihách, o tom ako si ich môžeme požičiavať.

Čítanie rozvíja fantáziu a pomáha nám pamätať si kde napísať aké y/i.

Žiacky parlament nám zorganizoval novú, veľmi zaujímavú akciu - BURZU KNÍH. Doniesli sme knižky z domu, také, ktoré už máme prečítané a chceme, aby sa aj iní žiaci potešili z pekných príbehov.

• Downov syndróm

21. marec sme si pripomenuli Svetový deň Downovho syndrómu. Našu školu táto tradícia nenechala ľahostajnými a učitelia spolu so žiakmi prejavili solidaritu a tým podporili ľudí s Downovým syndrómom, za čo im patrí veľké poďakovanie. Ukázali spolu, že im títo ľudia nie sú ľahostajní a svojim gestom tak vyjadrili, že inakosť patrí do nášho života.

Štvrtok 2. 5. 2024
    • Škola očami žiakov