• Vianočné potešenie do 14.12 :)

• Vianoce sú sviatkom pokoja a rodinných stretnutí. Chceli by sme potešiť tých, ktorí sú odkazaní na pomoc iných a oslavujú tieto sviatky mimo svojej rodiny.

Vyčarme úsmevy na tvárach seniorov a klientov v DD a DSS v Krivci a Senior Active na Školskej ulici.

Potešme ich pekným, skromným darčekom, pozdravom, drobnosťou, ktorá im spríjemní vianočné chvíle.
            Nezabúdajme, že aj malý darček darovaný s láskou ich môže rozveseliť.

Zozbierané darčeky ponesú žiaci našej školy do domova a odovzdajú ich seniorom počas vianočného pásma piesní, tanca a vinšov.

Žiacky parlament sa teší na vašu spoluprácu :)

• Super pohár florbal  starších žiačok, okresné kolo. 2.miesto

Dátum: 24.11.2022

Miesto konania: športová hala Detva

Žiačky: L. Fudalyová,  M. Gondová, N. Gondová, D. Kmeťová, M. Lalíková, E. Malčeková,  A. Oravcová, M. Ridzoňová, V. Tršová, N. Uhrinová, P. Valigurová, K. Žiaková,  P. Šufliarska

• Super pohár florbal  žiačok, okresné kolo. 1.miesto

Dátum: 23.11.2022

Miesto konania: športová hala Detva

Žiačky: L. Fudalyová,  M. Gondová, N. Gondová, P. Šufliarska, M. Lalíková, E. Malčeková,  A. Oravcová, M. Ridzoňová, V. Tršová, N. Uhrinová, P. Valigurová, K. Žiaková

• Bubnovačka - "Aby bolo deti lepšie počuť!"

• Deti pred násilím ticho neochráni

S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a
            vnímať ako niečo, čo sa nás predsa netýka.
            Na Slovensku sa 18.novembra 2022 uskutočnil 9. ročník akcie s názvom „Bubnovačka“,
            ktorá mala aj tento rok symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a otvoriť
            v spoločnosti tému včasnej prevencie. Zapojili sa aj naša škola.

Bubnovačka - "Aby bolo deti lepšie počuť!"Bubnovačka - "Aby bolo deti lepšie počuť!"

Deti pred násilím ticho neochráni

vnímať ako niečo, čo sa nás predsa netýka.
            v spoločnosti tému včasnej prevencie. Zapojili sa aj naša škola.

• Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka

• Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok 10.11.2022 v Detve, opäť ukázalo, že na našej škole máme múdre a šikovné deti. Barborka Trebuľová s veľkým náskokom zvíťazila nad ostatnými súpermi a ako jediná bola v riešení olympiády aj úspešná. Srdečne jej gratulujeme a želáme jej v krajskom kole Olympiády zo SJ, ktoré sa uskutoční 10.2.2023, veľa úspechov a víťazstvo.

• Okresné kolo vo florbale žiakov

• Dňa 8.11. 2022, našu školu ZŠ s MŠ Školská 1575, Hriňová úspešne reprezentovali žiaci 7. – 9. ročníka na okresnom kole vo florbale. V silnej konkurencii ôsmich základných škôl chlapci v skupine neprehrali žiaden zápas a obsadili tak prvé miesto. Veľmi vyrovnaný finálový súboj museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nájazdovej lotérii boli úspešnejší naši chlapci a tak sa stali okresnými majstrami vo florbale a postupujú do regionálneho kola kde sa stretnú s víťazmi okresu Krupina a Zvolen.

• Majstrovstvá okresu Detva žiakov a žiačok v šachu

• Dňa 20.10. sa uskutočnili Majstrovstvá okresu Detva žiakov a žiačok v šachu.

Našu školu reprezentovali štyria žiaci: Michaela Kmeťová 5.A, Gabriela Kmeťová 7.A, Jaroslav Kmeť 8.A, Samuel Gallo 9.B. Úspešne zabojovali a priniesli pre našu školu dve medailové umiestnenia:

2.miesto Michaela Kmeťová 5.A

3.miesto Samuel Gallo 9.B

• Exkurzia tretiakov do pekárne Bobro

• Žiaci III.A a III.B triedy navštívili dňa 26.10. hriňovskú pekáreň Bobro. Cestou do pekárne sa zastavili v drevenici Štefana Nosáľa, v ktorej sa dozvedeli o živote tohto významného choreografa. Žiakov zaujali i jeho osobné predmety.

Po prehliadke drevenice sa presunuli do pekárne,kde mali možnosť vidieť výrobu chleba a pečiva. Zistili, že výroba chleba je veľmi náročná. Za odmenu dostali od pekárov sladkú odmenu.

Veľmi pekne ďakujeme za skvelú exkurziu.