• Karneval

• V stredu sa chodba malej budovy zaplnila deťmi v pestrých kostýmoch. Prišiel ten vysnívaný deň, kedy môžeme byť, čím chceme, hoci aj pirátom, vílou, policajtom alebo, Kleopatrou. K tomu dobrá hudba a aj na tohtoročný karneval zostanú len príjemné spomienky.

• Dejepisná olympiáda

• 8.februára 2023 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola Dejepisnej olympiády v Detve.
            Všetci šiesti žiaci nás výborne reprezentovali, každý z nich bol úspešným riešiteľom. Traja žiaci si domov odniesli aj diplomy a pekné knižné ceny.

Kategória F - 6. ročník Daniela Korená (6.B) - 1. miesto

Kategória E - 7. ročník Gabriela Kmeťová (7.A) - 1. miesto (postup na krajské kolo Dejepisnej olympiády)

Kategória C - 9. ročník Samuel Gallo (9.B) - 3. miesto

Úspešní riešitelia: Juraj Stieranka (6.A), Nina Uhrinová (7.A) a Daniel Očenáš (9.B)

Všetkým ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a Gabike želáme veľa šťastia v krajskom kole!

• Šaliansky Maťko

• Na okresnom kole súťaže Šaliansky Maťko nás úspešne reprezentovali žiaci našej školy vo všetkých kategóriách.  ĎAKUJEME A GRATULUJEME

I.   kategória       žiaci 2. – 3. ročníka         3. miesto Samuel Dobiáš  3B

II.  kategória       žiaci 4. – 5. ročníka         2. miesto Patrik Melicher 4C

III. kategória      žiaci 6. – 7. ročníka          1. miesto Nina Uhrinová 7A

• Riaditeľské voľno

• Dňa 26.01.2023 bude udelené žiakom základnej školy a deťom materskej školy riaditeľské voľno z technických dôvodov.

• Okresné kolo žiakov - futsal v Detve

• V športovej hale v Detve sa stretlo 7 družstiev základných škôl nášho okresu.

Vyžrebovali nás do silnejšej 4 -člennej skupiny smrti, kde sme po kvalitných výkonoch zvíťazili nad ZŠ Vígľaš 3:1, nad 4.ZŠ Detva 1:0. V zápase proti 3.ZŠ Detva nám stačil aj bod,aby sme postúpili do finále celého turnaja. Hoci sme boli lepší, nebezpečnejší, po nešťastnom vlastnom góle sme prehrali 0:1. Nepomohol ani záverečná zdrvujúci tlak.

V zápase o 3. miesto sme jednoznačne zdolali 1.ZŠ Detva 5:0 a s trpkosťou v duši sme sa potešili bronzovým medailám.

Gratulujeme víťazom turnaja ZŠ Kriváň. Futbal nemá logiku. Našu školu reprezentovali títo žiaci: Gonda T., Gonda R., Straka Š., Melicherčík K., Kršiak D., Svitek J., Žiak F., Babic Ľ., Kučera P., Záhorec J. Vďaka!.

12.1.2023 text, foto: Anton TREBUĽA - Kečkár

• Vianočné potešenie v DD a DSS v Krivci a v Senior Active Hriňová

• Vďaka žiakom našej školy, ich rodičom a učiteľom sme vybierali takmer 200 balíčkov a tašiek s Vianočným potešením pre klientov v DD a DSS v Krivci a v Senior Active v Hriňovej.

Balíčky, darčeky plné lásky a potešenia zaniesli deti do zariadení a spoločne vystúpili s Vianočným pásmom.
            Hudba, piesne i koledy zahriali klientov pri srdci a deti odchádzali z domova s dobrým pocitom zadosťučinenia.

• Vystúpenie sokoliarov

• Ďakujeme Patrikovi Kmeťovi zo SLŠ Banskej Štiavnice a jeho pomocníkom Jaroslavovi Kmeťovi z 8.A a Michaele Kmeťovej z 5.A za výstúpenie.

• Vianočné potešenie do 14.12 :)

• Vianoce sú sviatkom pokoja a rodinných stretnutí. Chceli by sme potešiť tých, ktorí sú odkazaní na pomoc iných a oslavujú tieto sviatky mimo svojej rodiny.

Vyčarme úsmevy na tvárach seniorov a klientov v DD a DSS v Krivci a Senior Active na Školskej ulici.

Potešme ich pekným, skromným darčekom, pozdravom, drobnosťou, ktorá im spríjemní vianočné chvíle.
            Nezabúdajme, že aj malý darček darovaný s láskou ich môže rozveseliť.

Zozbierané darčeky ponesú žiaci našej školy do domova a odovzdajú ich seniorom počas vianočného pásma piesní, tanca a vinšov.

Žiacky parlament sa teší na vašu spoluprácu :)

• Pytagoriáda - Domáce kolo

• Kategória P3

Zúčastnilo sa 13 žiakov.

Nina Stieranková: 1.miesto
            Samuel Dobiaš: 2.miesto
            Natália Gondášová: 3.miesto

Úspešní riešitelia: Samuel Kliment, Natália Uhrinová, Tamara Uhrinová, Leon Tršo, Dominika Šuleková

Kategória P4

Zúčastnilo sa 20 žiakov.

Peter Čapucha: 1.miesto
            Adela Korená: 1.miesto
            Kristián Priadka: 1.miesto
            Terézia Belková: 2.miesto
            Jakub Jurenček: 2.miesto
            Slavomír Žilka: 2.miesto
            Juliana Laššáková: 3.miesto
            Michal Pohorelec: 3.miesto
            Mária Mázorová: 3.miesto

Úspešní riešitelia: Dominik Hronček, Jakub Florián Sokol, Patrik Melicher, Terézia Chromeková, Miriam Hakelová, Kristína Tkáčová, Nikola Tršová

Kategória P5

Zúčastnilo sa 18 žiakov.

Denis Polgár: 1.miesto
            Michaela Kmeťová: 1.miesto
            Nela Šuleková: 2.miesto
            Maroš Výbošťok: 2.miesto
            Marcela Hanusková: 3.miesto

Kategória P6

Daniela Korená: 1.miesto
            Miroslava Kalamárová: 2.miesto
            Frida Kulichová: 3.miesto

Úspešní riešitelia: Juraj Stieranka, Peter Uhrin, Martina Gondová.

Kategória P7

Gabriela Kmeťová: 1.miesto
            Alexandra Šuleková: 2.miesto
            Natália Gondová: 3.miesto