• Hviezdoslavov Kubín okresné kolo

• Na okresnom kole v Detve naši žiaci boli veľmi úspešní:

I. kategória poézia:

3. miesto: Dominik Hronček 3.A

II. kategória poézia:

1. miesto: Frida Kulichová 5.A

II. kategória próza:

1. miesto: Lukáš Ilčík 5.A

III. kategória poézia:

1. miesto: Sofia Hrončeková 7.A, Filip Lašák 8.B

Všetci žiaci, ktorí sa umiestnili na 1. – 3. mieste postúpili na regionálne kolo do Zvolena, ktoré sa konalo 25.3.2022

• Hviezdoslavov Kubín školské kolo

• Hviezdoslavov Kubín je obľúbenou súťažou v prednese poézie a prózy na našej
            škole. Tejto súťaže sa účastnia žiaci od najmladších po najstaršie ročníky.
            Školské kolo:

1. miesto: Simona Drugdová 7.A
            2. miesto: Michaela Lalíková 7.A
            3. miesto: Ema Hukelová 7.A

Víťazi postúpili na okresné kolo do Detvy, ktoré sa konalo 23.3.2022.

• Vážení rodičia,
            dôrazne Vás upozorňujeme a opakovane pripomíname povinnosti, ktoré beriete na vedomie
            podpisom pri preberaní testov.

- testovať žiaka v nedeľu, prípadne pri príznakoch ochorenia
            - nahlasovať triednemu učiteľovi použitie testu cez edu alebo telefonicky
            - používať samotest výlučne na testovanie žiaka

Ak nahlasovanie vykonaného testovania klesne pod 50%, MŠVVaŠ nám distribúciu testov
            pozastaví.

• Netradičná hodina telesnej výchovy KIN-BALL

• KINBALL – nová netradičná športová hra, kde proti sebe súťažia tri 4-členné družstvá.

• Nevyžaduje dlhé školenia – po 15 minútovom predstavení hry môžete začať hrať.
            • Jednoduché vybavenie – začať hrať je možné len s loptou a rozlišovacími dresmi.
            • Kin-ball zo svojej podstaty nezvýhodňuje žiadnu sociálnu skupinu.
            • V kin-balle nemožno získať výhodu na základe telesnej stavby hráčov.
            • Pozícia všetkých hráčov na ihrisku je na rovnakej úrovni.
            • Kin-ball je ideálna integračná hra pre športovcov s hendikepom.

Ďakujeme za spoluprácu  CVČ Junor Banská Bystrica, lektor:  Mgr. Julián Krull, PhD.

• Ďalší úspech našej žiačky

• Počas okresného online kola olympiády zo slovenského jazyka a literatúry sa našej žiačke Margaréte Fabrikovej z 9.B úspešne podarilo prebojovať do krajského kola. Krajské kolo sa uskutoční vo februári 2022. Margarétke gratulujeme a želáme jej v krajskom kole veľa úspechov.

• Lucie 2021

• Slovanské Lucie aj tohto roku povymetali  priestory našej školy i škôlky od chorôb a špiny.

Ďakujeme Veronike B., Kristínke Ž., Vanesske L.a Sofii S. z 9.B :).

text, foto : p. uč. Anton TREBUĽA - Kečkár

viac na www.keckar.rajce.net

Mgr. Anton TREBUĽA - Kečkár

• VIANOČNÉ SVETIELKO NÁDEJE

• Darovacia výzva na pomoc onkologicky chorým deťom v Banskej Bystrici

Milí rodičia, žiaci

Naša škola dlhoročne prispieva organizácii SVETIELKO NÁDEJE s výťažkom z Vianočných trhov. Tento rok sa bohužiaľ trhy konať nemôžu, preto sme sa rozhodli založiť výzvu a takýmto spôsobom prispieť a pomôcť.

Prosíme vás, podporte spolu s nami SVETIELKO NÁDEJE, ktoré už 19 rokov pomáha deťom s onkologickým ochorením a ich rodinám.

V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici aktuálne prebieha dlho pripravovaná stavebná časť rekonštrukcie budovy. Okrem stavebných prác, ktoré sú realizované z eurofondov, je pre liečebný proces dôležité aj vnútorné zariadenie, na ktoré už eurofondy nie sú vyčlenené.

Ak sa chcete zapojiť do výzvy, stačí kliknúť na dole uvedený odkaz.

Veríme, že sa dobrých ľudí nájde a spoločne vlejeme do tažkého života rodín s deťmi s onkologickým ochorením aspoň pohodlie a nádej.

ĎAKUJEME

• Voľby zástupcov rodičov do rady školy

• Vážení rodičia.
            Žiadame Vás, odovzdajte hlas jednému rodičovi z triedy ( za rodinu len 1 hlas), ktorého navrhujete za člena Rady školy pri ZŠ s MŠ, Školská 1575, Hriňová.
            Za vašu účasť v online hlasovaní (edupage) ďakujeme.

• Darčeky opäť putovali do DD a DSS Hriňová

• Dnes, 6.12, presne na Mikuláša sme na základe vzájomnej spolupráce odovzdali klientom DD a DSS Hriňová viac ako 100 kusov darčekov naplnené nehou, teplom a vrúcnymi pozdravmi ale hlavne pre potešenie.

Všetkým, ktorí sa podieľali a priložili ruku k dielu na tejto ušľachtilej akcii zo srdca ďakujeme.

• 50. ročník Geografickej olympiády - školské kolo

• Dňa 24. novembra 2021 sa v počítačovej učebni uskutočnilo online školské kolo

50. ročníka geografickej olympiády pre žiakov II. stupňa ZŠ.

V kategórii 8.-9. ročník súťažilo 12 žiakov.
            Víťazom sa stal Andrej Kmeť, druhé miesto Sofia Sujová a na treťom Kamila Lešová.

V kategórii 6.-7. ročník súťažilo 19 žiakov.
            Víťazkou sa stala Natália Gondová, na druhom mieste Ján Kapečka a na treťom Eva Malčeková.

V kategórii 5. ročník súťažilo 9 žiakov.
            Víťazkou sa stala Daniela Korená, na druhom mieste Martina Gondová a na treťom Miroslava Kaľamárová.

Gratulujeme spomenutým žiakom, ktorí postupujú na okresné kolo a ostatným patrí veľká vďaka za snahu !!!

Zodpovední učitelia p.učitelia Trebuľa a Kubiš

Mgr. Anton TREBUĽA - Kečkár