• Vyhodnotenie medzitriedneho turnaja vo volejbale

• ml. žiaci 1. miesto 6.A 2. miesto 5.A 3.miesto 5.B

ml. žiačky 1.miesto 6.B 2. miesto 5.A 3. miesto 5.B

st. žiačky 1.miesto 7.A 2.miesto 9.A 3.miesto 8.A

st. žiaci 1.miesto 8.B 2.miesto 9.B 3.miesto 7.B

Gratulujeme :)

• Deň šťastia

• 20. marec je nielen prvým jarným dňom, ale oslavujeme aj Medzinárodný deň šťastia.

Na I. stupni, v špeciálnych triedach a ŠKD sme tento deň oslávili tak, že sme sa snažili pripomenúť si každodenné maličkosti, ktoré vedia robiť naše dni krajšie. Rozprávali sme sa o pocitoch šťastia, kedy sme šťastní, čo nám vyčarí úsmev na tvári. Svoje pocity šťastia sme písali do lúčov slniečka, vyrábali sme štvorlístky ako symbol šťastia. V ŠKD sa pani vychovávateľky snažili deťom vyčariť úsmev rôznymi zábavnými a pohybovými aktivitami.

ŠŤASTIE je nákazlivé! Potešiť nielen seba, ale aj druhých, však môžeme hocikedy, nie iba v tento deň.

• Hviezdoslavov Kubín – okresné kolo

• Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína, súťaže v prednese poézie a prózy, sa konalo 14.marca 2024 v Detve. Našu školu  reprezentovali Samuel Dobiáš /4.B/, Alžbetka Krahulcová /4.A/, Michaela Kmeťová /6.A/, Tamara Kršiaková /5.A/, Michaela Lalíková /9.A/ a Nina Uhrinová /8.A/.

V I. kategórii /žiaci 2. – 4. ročníka/ sa v prednese poézie umiestnila na 3. mieste Alžbetka Krahulcová zo 4.A triedy.

V II. kategórii /žiaci 5. – 6. ročníka/ rovnako v prednese poézie 1. miesto získala Tamara Kršiaková, žiačka 5.A triedy.

Obom dievčatám gratulujeme k umiestneniu a budeme im držať palce na regionálnom kole HK , ktoré sa uskutoční v apríli vo Zvolene.

• Výstava poľovníckych trofejí + návšteva knižnice

• Po roku sa žiaci ŠT vybrali na výstavu poľovníckych trofejí. Skôr, než si trofeje prehliadli, veľmi zaujímavým interaktívnym spôsobom sa oboznámili s rôznymi druhmi živočíchov. Pracovníci Lesov SR si pre všetkých žiakov opäť pripravili atraktívne úlohy zamerané na poznávanie zvierat, vtákov, ich stôp, stromov a rastlín, ich plodov. Boli to rôzne prešmyčky, pexesá, puzzle a ďalšie poznávacie hry.

V rámci "mesiaca" knihy sme navštívili mestskú knižnicu, kde nás pani Kamenská oboznámila s nákupom, evidenciou, udržiavaním, požičiavaním a ďalšími akciami, ktorými sa zaoberá Mestská knižnica v Hriňovej.

• Exkurzia- Roľnícke družstvo Látky

• Dňa 7.3. 2024 žiaci I.ŠT navštívili roľnícke družstvo v obci Látky v rámci vyuč. predmetov Vecné učenie a Vlastiveda (téma Živočíchy). Cieľom exkurzie bolo spoznať prácu ľudí, ktorí sa starajú o hospodárske zvieratá a tiež prácu ľudí, ktorí vyrábajú rôzne výrobky z mlieka. Pozreli sme si kravín, pohladkali teliatka, videli sme, kde a ako každé ráno a večer kravičky doja. Navštívili sme aj syráreň, kde sme videli proces výroby syra. Bonusom bola ochutnávka mliečnych výrobkov.

• Hviezdoslavov Kubín – školské kolo

• 6. marca 2024  sa uskutočnilo  školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. V troch kategóriách  súťažilo  spolu 48 žiakov. Veľmi početné zastúpenie mala prvá kategória recitátorov – žiaci 1. - 4. ročníka. Na druhom stupni súťažili žiaci v 2 kategóriách.

Prvý žiak z každej kategórie postupuje do okresného kola súťaže, ktoré sa uskutoční v Detve 14.3. 2024. Všetkým výhercom gratulujeme!

I. kategória (žiaci 1. – 4. ročníka) - poézia:

1. Alžbeta Krahulcová – 4.A

2. Sára Machavová – 3.A

Simona Vreštiaková – 4.B

3. Hanka Jurenčeková – 3.B

I. kategória  (žiaci 1. – 4. ročníka ) - próza:

1. Samuel Dobiaš – 4.B

2. Karolína Melicherová – 3.A

Adam Hukel – 2.A

3. Zuzana Lušteková – 2.B

Aneta Vrťová – 2.B

Ela Hanusková – 2.B

II. kategória  (žiaci 5. – 6. ročníka) - poézia:

1. Tamara Kršiaková – 5.A

2. Juliana Laššáková – 5.B

3. Dorota Melicherová – 5.B

II. kategória próza:

1. Michaela Kmeťová – 6.A

III. kategória  (žiaci 7. – 9. ročníka) -  poézia:

1. Michaela Lalíková - 9.A

2. Frida Kulichová – 7.A

3. Juraj Stieranka – 7.A

III. kategória  (žiaci 7. – 9. ročníka) - próza:

1. Nina Uhrinová – 8.A

2. Simona Drugdová – 9.A

3. Gabriela Kmeťová – 8.A

• Karneval - I.stupeň

• 12. februára zavítal do našej školy na malý stupeň obľúbený Olaf, ktorý vítal masky od výmyslu sveta. Do školy prišli futbalistky, fanúšikovia, princezné, policajti, strašidlá, na pomoc prišli rôzne povolania, čarodejnice, mágovia či indiánky ale aj superhrdinovia a anjeli. Nechýbali lesné plody a lesní obyvatelia i šašo.