• Vynášanie Moreny a Chodenie s halúzkou 2021

• Stáročia oslavujú naši slovanskí predkovia príchod Vesny - Jari, nadišiel opäť čas, aby sme sa  stretli s dievkami. Dievčatá prichystali krásnu Morenu a za spevu a tanca sa s ňou rozlúčili v triedach našej školy i škôlky. Neskôr ju vyniesli k rieke Slatina, kde ju vyzliekli, zapálili a horiacu hodili do vôd Slatiny. Do tried priniesli dievčatá aj vinše a symboly nového života, zelené halúzky ozdobené stužkami a vajíčkami.

Ďakujem Veronike, Sofii, Kristínke, Katke, Sofii II., Nelke, Terke a Nataši za pomoc.

Prajeme Vám krásne Jarné sviatky !

text, foto - p. uč. Anton TREBUĽA - Kečkár

viac fotografií na www.keckar.rajce.net

• Hlasujte za našich žiakov v literárnej súťaži ROZLET

• Občianske združenie Literárne umenie vyhlásilo súťaž Rozlet na tému: Ako vnímam šťastie. Ak chcete podporiť svojich spolužiakov, zahlasujte za ich práce na stránke: https://www.literarneumenie.sk/sutaze/. Hlasovanie bude prebiehať dva mesiace.

Stačí si nájsť príspevky a podporíte tak dielka Sofie Hrončekovej, Emy Hukelovej, Jakuba Mittera, Tamary Kubaliakovej, Samuela Galla, Emmy Havlíčkovej a Saskie Šlajferčíkovej.

Hľadajte príspevky s týmito názvami:

Do hôr

Ťažký koníček youtubera